Slavonski Brod online
Portal SBONLINE
SBOLINE stranica na FejsbookuFacebook    SBONLINE stranica na TwitteruTwitter    RSS kanal SBONLINE.NetRSS
Slavonski Brod, SBONLINE  Vijesti  Foto albumi,fotografije  Kolumne  Media index, Hrvatska i svijet  Forum Slavonski Brod
NOVO     Događaji     Fotke dana     Crna kronika     Politika     Kultura     Biznis     Tehnologija     Sport     Zabava     Lifestyle     Interview     

MarsMoon FEST
Politika  - Slavonski Brod

Običan radnik ne bi dobio plaću - dobio bi otkaz!

Objavljeno: 09.08.2011 07:48      Pogledano: 3779
Stavi na
Stavi na DelicioDelicio


Plaća je naknada za rad. No, bivši premijer, sada saborski zastupnik Ivo Sanader, od 1. lipnja dobiva naknadu (i to punu!) za (ne)rad. Plaća mu stiže iako dane ne provodi na radnome mjestu u Saboru, već iza rešetaka pritvora u Remetincu. Takvi su zakoni. Ako saborski zastupnik završi u zatvoru, ne mora se brinuti zbog plaće. Ona će mu biti isplaćena svaki mjesec. Ako se to dogodi sucu ili državnom odvjetniku, za vrijeme dok je iza rešetaka dobit će dvije trećine plaće. Ako je pritvoren državni službenik, njemu će biti isplaćeno 60 posto plaće. A radnik koji se našao u istoj situaciji ostat će bez plaće, ali i bez posla.

- Radnik je najmanje zaštićen. Političari su zloupotrijebili priliku da donose zakone i od sebe su stvorili kastu - kaže Krešimir Sever, predsjednik Hrvatskog nezavisnog sindikata. Problem plaće bez koje će radnik svakako ostati ako je pritvoren (ali i bez posla jer neće doći na radno mjesto) tek je najdrastičniji primjer privilegija koje uživaju dužnosnici u odnosu na radnike. Sever to argumentira primjerom mirovine čije usklađivanje vrijedi za sve osim za dužnosnike, produljenim plaćama, naknadi za prijevoz i drugom.

- Danas je Sanader u istražnom zatvoru i prima plaću, no sutra će netko drugi. Problem je u privilegiji političke kaste kao takve - zaključuje Sever. Predsjednik Laburista, Dragutin Lesar podsjeća da je još u siječnju tražio od premijerke Jadranke Kosor izmjenu zakona.


Tada je povod bio Branimir Glavaš koji je dobivao zastupničku plaću iako je bio u zatvoru. No, nije učinjeno ništa, nego je lista zastupnika kojima isplatni listić stiže u zatvor proširena na Sanadera i Ivana Čehoka.

Večernji

Tagovi:   sindikati,  

Share |


NOVI PRILOZI IZ TEME Politika

ACTA - kraj privatnosti i slobode na internetu?ACTA - kraj privatnosti i slobode na internetu?
Je li ACTA samo paravan totalne cenzure interneta koja može dovesti do krše...
Prosvjedi u BukureštuProsvjedi u Bukureštu
Rumunija: Prosvjedi diljem zemlje započeli su u četvrtak u znak podrške zam...
EU: Umjesto Hermes torbi i limuzina, državnike čekaju voda i autobusi EU: Umjesto Hermes torbi i limuzina, državnike čekaju voda i autobusi
U vremenima kad mnogo ljudi ostaje bez posla, štednja je i poruka poreznim ...
Kukuriku koaliciji 80, HDZ-u 47 mandataKukuriku koaliciji 80, HDZ-u 47 mandata
DIP je obradilo više od 99 posto biračkih mjesta. Kukuriku koalicija (SDP, ...



Najpopularnije teme (tagovi)

foto   dubai   sava   qatar   tokyo   zima   trg_ivane_brlic_mazuranic   singapore   djuro_djakovic   tvrdjava_brod   trovanje_zraka   ekologija   sport   kultura   zagadjenje_vode   povijest   glazba   skole   ivana_brlic_mazuranic   ljeto   izlozba   slike_jeseni   sbonline   rafinerija   konji   internet   zagadjenje_zraka   film   ambrozija   nova_godina  



Svijet Gljiva, portal o gljivama
SBONLINE in Tokyo / Singapore / Dubai ...
© SBONLINE.NET FOTO, nove fotografije - daleke destinacije, tisuće fotografija Azije....

Tokyo, Japan, zemlja izlazećeg sunca...
( Tokyo - City Guide, Tokyo travel guide ... )

Singapore, Majulah Singapura ...
( Official Singapore Tourism Website, BBC News - Singapore country profile ... )

Dubai, United Arab Emirates, Persian Gulf Story...
( Dubai travel guide, Dubai City Guide ... )