SB Online
Promjena teme
Prijava
Pretraži SB Online

Ako ste imali ili još uvijek imate kredit u švicarcima, ovo će vas zanimati

PRIJE 3 GODINE
TEKST: M.B.

Prijavite se da možete ocijeniti članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

Prilagodba teksta
KONTRAST
VELIČINA SLOVA
RAZMAK IZMEĐU SLOVA
RAZMAK IZMEĐU RIJEČI
PRORED
SB Online | Ako ste imali ili još uvijek imate kredit u švicarcima, ovo će vas zanimati SB Online | Ako ste imali ili još uvijek imate kredit u švicarcima, ovo će vas zanimati

PRIJE 3 GODINE
TEKST: M.B.

Prilagodba teksta ▼
KONTRAST
VELIČINA SLOVA
RAZMAK IZMEĐU SLOVA
RAZMAK IZMEĐU RIJEČI
PRORED

I ptice na grani znaju gorke sudbine onih koji su prije desetak godina imali kredite u švicarcima, baš u vrijeme kad je franak porastao i do 70% u odnosu na sve svjetske valute. Prošlo je od tada dosta vremena, a korisnici spomenutih kredita su redom ili bankrotirali, ili upali u duboke financijske krize i dugove, no jedno je sigurno, "Pravda je spora, ali dostižna!".

Iz navedenog je razloga sedam banaka podiglo ustavnu tužbu vezanu uz kredite u švicarskim francima, a Ustavni je sud tužbu odbacio te potvrdio ništetnost valutne klauzule i promjenjive kamatne stope u švicarcima.

Presuda ustavnog suda ujedno znači da više ne postoji nikakav pravni lijek u Hrvatskoj kojim bi banke mogle ukinuti bilo koji dio presude.

Najvažniji dio ove priče su svakako dužnici, a presuda Ustavnog suda ide u njihovu korist što znači da svih 125.000 korisnika kredita u švicarcima mogu tužiti banke i dobiti svoj novac! 

Ipak, konvertiranima se savjetuje da pričekaju još na odluku Suda Europske unije.

"Sljedeći cilj Udruge franak je da se ništetnost ugovora s valutnom klauzulom švicarac utvrdi na Vrhovnom sudu Republike Hrvatske. Moguće da će taj proces završiti na Sudu EU-a kao što se sad događa postupak na Sudu EU-a zbog utvrđivanja prava na obeštećenje nakon konverzije CHF kredita", izjavio je Goran Aleksić, koordinator ekonomsko-pravnog tima Udruge Franak i dodao kako će 70.000 ljudi koji nisu konvertirali kredite, koji su ih otplatili - 100% dobiti svoj novac u iznosima između 50% i 80% realiziranog kredita, ali moraju tužiti banku.


Ocijenite članak

Prijavite se da možete ocijeniti ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

Prijavite se da možete komentirati ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

Vezane teme: