Brodski policajci u Crnoj Gori osvojili treće mjesto

Prijavite se da možete ocijeniti članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

VELIČINA SLOVA
RAZMAK IZMEĐU SLOVA
RAZMAK IZMEĐU RIJEČI
PRORED
SB Online | Brodski policajci u Crnoj Gori osvojili treće mjesto SB Online | Brodski policajci u Crnoj Gori osvojili treće mjesto

Prilagodba teksta ▼
KONTRAST
PRORED

Policijski službenici Policijske uprave brodsko-posavske kao malonogometna ekipa, odvažila se na još jedno putovanje kako bi ispred regionalnog kluba IPA brodsko-posavska predstavljali Republiku Hrvatsku na Svjetskim IPA igrama u Crnoj Gori. Igre su se održavale u Baru, u vremenu od 8. do 13. svibnja 2022. godine.

Na igrama je sudjelovalo 20 malonogometnih ekipa podijeljenih u 4 grupe. Uz sigurne četiri pobjede u grupi, bez primljenog zgoditka ekipa IPA brodsko-posavske je ostvarila plasman u četvrt finale. Kao pobjednike skupine u četvrt finalu, čekala ih je ekipa Izraela. U najvažnijoj utakmici protiv vrlo dobre ekipe Izraela, brodsko-posavska ekipa je odgovorila na najbolji način, te je ostvaren konačni rezultat od 5:1  uz neopisivu podršku navijača sa tribina, koja je osnažila brodske policajce do samoga kraja.

U polufinalu ih je čekala ekipa domaćina iz Crne Gore, koji su u samu utakmicu od prve minute ušli sa puno više želje, i uz dobru igru pobijedili rezultatom 4:1, iako je brodska ekipa imala nekoliko izglednih prilika uz pogođene tri vratnice.

Jedan od sudionika malonogometne ekipe IPA brodsko-posavske Mato Brekalo je rekao: „Nije bilo baš puno vremena, jer poraz u polufinalu od domaćina, brzo je trebalo zaboraviti i okrenuti se utakmici za treće mjesto, jer biti četvrti je nešto najgore što se može dogoditi ekipi. Na našu sreću, ekipa je zbila svoje redove i odlučno krenula u bitku za medalju u kojoj nas je čekala ekipa iz Češke. Na žalost, pratile su nas ogromne nedaće. Prije samog početka ozlijedio se jedan sudionik, a nakon nekoliko minuta i drugi, dok smo u  drugom poluvremenu kod rezultata 1:1 ostali i bez vratara, koji je pretrpio težu ozljedu (ahilova tetiva). Desetkovani, ali uz veliku želju za igrom, na vrata stavljamo igrača i bez izmjene krećemo u borbu sa Česima“.

Ekipa IPA brodsko-posavske je u konačnici dobila dodatnu snagu od navijača sa tribina i preokrenula rezultat u svoju korist. Osvojili su treće mjesto i rezultat 4:2.

Načelnik policijske uprave Antun Valić neposredno nakon utakmice u Baru nije proslavio uspjeh ekipe, s obzirom na to da je morao zbog obveza odustati od odlaska u Crnu Goru, no nije skrivao zadovoljstvo postignutim rezultatom, te je rekao: „Nisam sumnjao u ekipu. Očekivao sam dobar plasman, na koji sam izrazito ponosan. Čestitke svim sudionicima, jer su naši policijski službenici na sportski način