|
|
I SLUŽBENO JE: Od ponedjeljka 1.3. otvaraju se terase kafića
|
|
25.2.2021. 11:13 | 24sata IZVOR: 24sata.hr PREGLEDA: 1656
|
Počela je sjednica Vlade, a uvodno se ministrima obratio premijer Andrej Plenković.
Kao što smo vidjeli, brojevi padaju, rekao je, i dodao da je zadnjih dana bio lagani trend porasta, te da smo uz Dansku država s najmanjom incidencijom u EU. Na tom tragu dobro je da je smanjen broj hospitaliziranih, kazao je.
Situacija je bolja, ali zahtjeva oprez. Da bismo i dalje bili odgovorni, nakon niza konzultacija, intencija je da se od 1. ožujka omogući rad ugostiteljima na terasama uz određene mjere, rekao je Plenković.
Dodao je da će biti omogućeni i sportski treninzi, ali da će više detalja o svim popuštanjima biti poznati sutra na presici Stožera.
- Omogućit će se održavanje treninga u zatvorenim prostorima s određenim specifičnostima s obzirom na kontakt i kolektivne sportove o čemu će detaljnije izvijestiti Stožer i ministar Beroš. Apeliram na sve da budemo oprezni, imamo nekoliko manjih žarišta. Ne bismo smjeli biti pretjerano opušteni, ali mislim da je ovo mjera primjerena okolnostima. Ako se situacija pogorša mjere se uvijek mogu i pooštriti - rekao je Plenković.
Vili Beroš je govorio o koroni i objavio da imamo 544 nova slučaja korona virusa u zadnja 24 sata. Cijepljeno je 135.756 ljudi dosad. Prijavljeno je 991 slučaja nuspojava na cijepljenje, ali sve u okviru očekivanja.
Osvrnuo se na godinu dana epidemije.
- Odgovornim ponašanjem građana i mjerama osiguran je blagi rast zaraženih u prvom valu epidemije. Ranom reorganizacijom bolničkog sustava osigurana je neometanu liječničku skrb, posebno za vulnerabilne osobe - rekao je Beroš.
izvor: www.24sata.hr
|
|
|
Tagovi: mjere, korona virus, covid 19, terase, kafići, stožer cz, popuštanje, manje brojke
*Komentari se objavljuju u realnom vremenu i SB Online ne može biti odgovoran za ono što korisnici objave. Zabranjeno je vrijeđanje i klevetanje. Takvi će komentari biti obrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.
|
|
|
|
|
|
Sinoć se potukli navijači u Slavonskom Brodu
|
|
|
Preko 120 zaraženih u Brodsko-posavskoj županiji
|
|
|
Novi podaci Stožera CZ RH
|
|
|
Nakon duže vremena najavljen koncert u Sl. Brodu, i to za nekoliko dana
|
|
|
GRAD OBJAVIO: Još jedan Mjesni odbor dobit će novi društveni dom
|
|
|
|
Zarolaj pa ispeci: Recept za punjeni kruh sa salamom, sirom i špinatom
|
|
|
ʼAJDE DA JE I U NJEMAČKOJ NEŠTO SKUPO: Kilogram ovog povrća skoro 9 eura
|
|
|
Povrat poreza ove godine stiže ranije, evo tko bi mogao dobiti i do 19.000 kuna
|
|
|
ZA ŽIVOT BEZ BOLI: Antonija (16) treba našu pomoć u prikupljanju novca za operaciju kralježnice
|
|
|
U svijetu bajki Ivane Brlić Mažuranić
|
|
|