Stalo nam je do Vaše privatnosti i do boljeg korisničkog iskustva. Budući da SB Online i njegovi partneri koriste kolačiće, dužni smo Vas na to upozoriti i zatražiti Vašu privolu. Više o kolačićima pročitajte ovdje: Pravila privatnosti. Pročitajte i Uvjete korištenja. Nastavkom korištenja ovih stranica, prihvaćate naša Pravila privatnosti i Uvjete korištenja.
Što su kolačići i zašto ih koristimo?
Kolačići su male računalne datoteke koje program šalje Vašem pregledniku. Služe nam da omogućimo korisnicima sigurno pretraživanje našeg sadržaja (zaštita od spama), sudjelovanje u anketama, komentiranje itd. Također, koristimo kolačiće naših partnera za vođenje statistike posjećenosti i prilagođeni prikaz oglasa. Naši kolačići su potpuno bezopasni za Vaš uređaj, možete ih lako obrisati u bilo kojem trenutku.
Ako prihvaćate naša Pravila privatnosti i Uvjete korištenja, kliknite "Prihvaćam" i nastavite uživati u sadržaju. Ako, pak, ne prihvaćate, onda nemojte koristiti ove stranice.
Evo kako danas rade trgovine u Sl. Brodu
(FOTO: M.M.)
Mjesec je dana od uvođenja eura. Mjesec dana već traje hajka da je sve poskupilo, da su cijene nenormalne, da su trgovci lopovi, a frizerke nepoštene, piše Danas.hr.
Andrej Plenković grmi da je to nedopustivo, da se euro iskoristio za nečasne radnje, ljudi na društvenim mrežama se žale na skupu kavu, svi mediji vrište o pohlepi i varanju ovog napaćenog naroda.
I onda danas veliko iznenađenje iz Državnog zavoda za statistiku. Znate li koliko je od uvođenja eura poskupjela hrana? Statistika kaže: skoro uopće nije poskupila.
Prema prvoj procjeni DZS-a, hrana piće i duhan su u odnosu na prosinac 2022. poskupjeli za 1,3%. A usluge 1,1%.
Ali poskupljenje se nije dogodilo kad je uveden euro, nego se poskupljenje događalo malo pomalo. To je takozvani sindrom kuhane žabe. Ide lagano, pa niste ni primijetili.
Jasno to pokazuju podaci zavoda za statistiku. Svaki mjesec ide gore po 1%, 1,1%, 1,3%, i na kraju dođete do toga da klozet papir košta 46 kuna. Evo kako ove vijesti komentira glavni ekonomist Hrvatske udruge poslodavaca.
"Ovi podaci pokazuju inflaciju u siječnju koja je niža u odnosu na očekivanja budući da u siječnju ove godine nije ostvaren rast u odnosu na prosinac lani. Kada pričamo o cijenama prehrambenih prozivoda, odnosno pića i duhanskih proizvoda, tu je ostvaren puno manji rast u ondnosu na dojmove koji su se zadnjih mjesec dana stvarali po medijima", rekao je Hrvoje Stojić te dodao:
"Iako se radi još uvijek o preeliminarnim procjenama da naši podaci nimalo ne odudaraju od kretanja u durgim članicama eurozone.Teza da je euro glavni krivac za poskupljenja je zapravo prema ovim podacima deplasirana."
(IZVOR: www.danas.hr)