Stalo nam je do Vaše privatnosti i do boljeg korisničkog iskustva. Budući da SB Online i njegovi partneri koriste kolačiće, dužni smo Vas na to upozoriti i zatražiti Vašu privolu. Više o kolačićima pročitajte ovdje: Pravila privatnosti. Pročitajte i Uvjete korištenja. Nastavkom korištenja ovih stranica, prihvaćate naša Pravila privatnosti i Uvjete korištenja.
Što su kolačići i zašto ih koristimo?
Kolačići su male računalne datoteke koje program šalje Vašem pregledniku. Služe nam da omogućimo korisnicima sigurno pretraživanje našeg sadržaja (zaštita od spama), sudjelovanje u anketama, komentiranje itd. Također, koristimo kolačiće naših partnera za vođenje statistike posjećenosti i prilagođeni prikaz oglasa. Naši kolačići su potpuno bezopasni za Vaš uređaj, možete ih lako obrisati u bilo kojem trenutku.
Ako prihvaćate naša Pravila privatnosti i Uvjete korištenja, kliknite "Prihvaćam" i nastavite uživati u sadržaju. Ako, pak, ne prihvaćate, onda nemojte koristiti ove stranice.
(FOTO: Google)
Ako ste među onima koji mrze prati suđe, možete malo odahnuti jer vam od danas to neće biti noćna mora. Vjerojatno i dalje nećete voljeti obavljati ovaj posao, ali poslije ovih savjeta sigurno će vam biti lakše.
1. Počnite svaki dan s čistim suđem
Nema ničeg goreg nego dan početi obilaženjem minskog polja od suđa koje se nakupilo u kuhinji. Zato stvorite naviku da svake večeri operete svo suđe koje je ostalo od tog dana. Poslije večere zasučite rukave i obavite što se obaviti mora.
2. Napunite duboku posudu toplom vodom i deterdžentom
Kada znate da ćete isprljati mnogo suđa, natočite u duboku posudu toplu vodu i deterdžent. Dok pripremate obrok i kad završite s upotrebom nekog suđa, odmah ga ubacite u posudu. Kada završite sa spremanjem ručka, operite suđe svjesni da će vam trebati znatno manje vremena za to jer je s njega, dok je bilo u toploj sapunjavoj vodi, otpalo sve što se teško pere.
3. Perite redom
Ako niste znali, postoji redoslijed u pranju suđa. Prvo se peru manje prljave stvari, kao što su čaše, pa tek onda tanjuri, zdjelice i masni lonci i tave, jer se tako ne prenosi prljavština na ono što je čistije. Ako nemate gdje osušiti sve to, ostavite masne stvari za kasnije, potopljene u toploj vodi i sapunicu, svjesni da ste učinili veći dio posla.
4. Ne čekajte
Iako ne volite prati suđe, odlaganjem samo pogoršavate situaciju. Suđe će se nastaviti gomilati, a hranu nakupljenu na njemu vremenom ćete sve teže otkloniti. Trudite se da kad god možete operete suđe odmah poslije korištenja i vidjet ćete koliko je to lakše nego kada ga ribate poslije dva dana.
(IZVOR: www.index.hr)