Prijavite se da možete ocijeniti članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

SB Online | NA PONOS SLAVONSKOG BRODA: Magdalena Krnjaković odnijela zlato! SB Online | NA PONOS SLAVONSKOG BRODA: Magdalena Krnjaković odnijela zlato!

Prilagodba teksta ▼
KONTRAST
PRORED

U petak, subotu i nedjelju natjecatelji GK Sokol sudjelovali su na Državnom prvenstvu RH koje se ove godine održavalo u Osijeku, u dvorani Gradski vrt.

U petak, prvi dan natjecanja, naše su natjecateljice odmjerile snage s državnim reprezentativkama u svojim kategorijama u vrhunskom A programu ženske sportske gimnastike. Lucija Kovačević je nastupila na sve 4 sprave, u kategoriji Juniorki. Osvojila je odlično 5. mjesto na ručkama i parteru, na preskoku 9. mjesto, a na gredi 11. mjesto. U istoj kategoriji natjecala je i Lorena Žajgar koja je osvojila 8. mjesto na preskoku i gredi. Seniorka Magdalena Krnjaković osvojila je 8. mjesto na preskok i ručkama, na gredi 9. mjesto, a na tlu 6. mjesto.

U subotu su dečki i cure natjecali u slobodnom B programu i tu su bili još uspješniji. U muškoj gimnastici u kategoriji seniora Filip Rosandić osvojio je 1. mjesto, a Dominik Alković 4. mjesto u pojedinačnom plasmanu. U ekipnom plasmanu osvojili su 2. mjesto. U nedjelju je Marin Alković u kategoriji Kadeti C osvojio 12. mjesto.

U ženskoj gimnastici imali smo 6 predstavnica. U kategoriji mlađih juniorki nastupila je Veronika Vrbljančević i osvojila 7. mjesto. U kategoriji juniorki imali smo ekipu koja je osvojila odlično 2. mjesto, a za ekipu su nastupile:

Iva Vukoje (u pojedinačnom plasmanu 15. mjesto),
Megan Grgurić (pojedinačno 8. mjesto),
Lorena Žajgar (pojedinačno 7. mjesto) i
Lucija Kovačević koja je i u pojedinačnom plasmanu osvojila 2. mjesto.
U kategoriji Seniorki, Magdalena Krnjaković odnijela je zlato!

Ova natjecateljska godina bila je zahtjevna i sa samo 2 održana pretkola na regijama (zbog proljetnog lockdown-a), ali smo ju završili vrlo uspješno, s osvojena 2 zlata, 2 pojedinačna srebra, 2 ekipna srebra i vrlo dobrim plasmanima ostalih natjecatelja nakon izvrsno odvježbanih vježbi! Ovom prilikom želimo čestitati i trenerima Ivani Šprajc Kladarić, Ljiljani Gabaldo, Marini Ćurić, Lidiji Vargić i Dragutinu Sojčiću te im želimo puno uspjeha u budućem radu!