|
|
NESTAŠICA DOMAĆEG MEDA: Cijena jedne teglice domaćeg meda narasla i do 90 kuna
|
|
24.1.2022. 18:03 | Andrea Lužanac PREGLEDA: 643
|
U posljednje vrijeme nije rijetkost da se građanima najavljuju nova poskupljenja, kako struje i plina, tako i hrane. U trgovinama gotovo sve poskupljuje od ulja, mesa pa sve do mlijeka te mnogi drugi proizvodi. Još jedan proizvod kod kojega u posljednje vrijeme cijena leti u nebo je med.
Potražnja za medom je sve veća, a pčelari polako ostaju i bez osobnih zaliha. Najčešće se traži bagremov med, ali upravo je cvijet bagrema stradao u lanjskom katastrofalnom vremenu. Neka prosječna cijena teglice meda je oko 60 kuna, a nekim većim gradovima cijene meda i dalje rastu, tako da ćete na nekim mjestima teglicu domaćeg meda platiti čak 90 kuna, piše RTL. Još pred kraj ljeta bilo je poznato da bi do siječnja moglo doći do nestašice domaćeg meda, a što se u konačnici i dogodilo. Pojedini pčelari koji su nekada imali med za prodaju, danas su u potrazi za domaćim medom za osobnu upotrebu. Dok je kod drugih pčelara ostalo onoliko teglica meda koliko će biti dovoljno za njihovu osobnu upotrebu.
|
|
|
Tagovi: med, cijene, rast cijena, cijene, domaći med, bagrem, pčelari
*Komentari se objavljuju u realnom vremenu i SB Online ne može biti odgovoran za ono što korisnici objave. Zabranjeno je vrijeđanje i klevetanje. Takvi će komentari biti obrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.
|
|
|
|
|
|
Pijan vozio Sl. Brodo. Policija objavila detalje
|
|
|
Pobjegao s mjesta prometne nesreće?
|
|
|
ʼKćerkaʼ je prevarila za nekoliko tisuća eura. Na slučaju radi brodska policija
|
|
|
UHITILI VIŠE OSOBA: Velika akcija Uskoka i policije. Hvala Bogu nisu kod nas...
|
|
|
ROTARY NAGRADIO UČENIKE: Ovo su njihova imena
|
|
|
Brodski policajci u Crnoj Gori osvojili treće mjesto
|
|
|
U SRIJEDU: Evo kako jeftino do bicikla
|
|
|
Brodska škola proslavila svoj dan
|
|
|
DIJELOM BROĐANIN: Sinoć se ovaj mladić ʼokrunioʼ još jednom titulom
|
|
|
Čudo u Slav. Brodu, baka Matija u 101. krenula u školu. Zvala me je Zlatni čovjek
|
|
|