SB Online

Od 1. listopada uvode se covid-potvrde u zdravstvu ili jednom tjedno testiranje

PRIJE 2 GODINE
ANDREA LUŽANAC/INDEX.HR
PRIKAZA: 1234

Prijavite se da možete ocijeniti članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

SB Online | Od 1. listopada uvode se covid-potvrde u zdravstvu ili jednom tjedno testiranje SB Online | Od 1. listopada uvode se covid-potvrde u zdravstvu ili jednom tjedno testiranje

PRIJE 2 GODINE
ANDREA LUŽANAC/INDEX.HR
PRIKAZA: 1234

U Hrvatskoj se u zdravstvu  od 1. Listopada uvode covid-potvrde, to za zdravstvene djelatnike znači covid-potvrda ili testiranje jednom tjedno.  Iako je 1. listopad pred vratima, interes za cijepljenje među djelatnicima i nije povećan.

Naime, čak 33% zdravstvenih djelatnika još uvijek nije cijepljeno. Doktori medicine su ti koji najviše prednjače po procijepljenosti, s obje doze cijepljeno je čak 78.86%. Odmah nakon njih tu su doktori dentalne medicine (cijepljeni s obje doze) 64.84%. Tu su i zdravstveni suradnici (psiholozi, logopedi...) 59.80%, medicinske sestre  56.15%, medicinski tehničari 33.701.

Najmanje procijepljeni su drugi zdravstveni radnici (administracija, nosači, majstori, domari, kuhari, pomoćni kuhari, čistačice), njih ukupno koji su se cijepili s obje doze je 19.654.

Ocijenite članak

Prijavite se da možete ocijeniti ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

Prijavite se da možete komentirati ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

Vezane teme: