Promjena teme
Prijava
Pretraži SB Online

Odigrana poluzavršnica Prvenstva Hrvatske. KK Brod odlično parirao Riječankama

SB Online | Odigrana poluzavršnica Prvenstva Hrvatske. KK Brod odlično parirao Riječankama SB Online | Odigrana poluzavršnica Prvenstva Hrvatske. KK Brod odlično parirao Riječankama

PRORED

Jučer je u dvorani Vijuš odigrana utakmica poluzavršnice Prvenstva Hrvatske za juniorke između domaćeg KK Brod-a i gošći iz Rijeke FSV-a. Brođanke su dobro ušle u utakmicu te su uspjele parirati fizički jačim gošćama iz Rijeke. Domaćim igračicama koncentracija je popustila na kraju prve i druge četvrtine te je rezultat na poluvremenu bio 35:46 za FSV. Trenutak koji je prelomio utakmicu bio je na startu treće četvrtine gdje domaće cure nisu ušle koncentrirano te je FSV kaznio sve pogreške domaćina. Na kraju utakmice (58:82) razlika u koševima možda je i nerealna zbog svega što su Brođanke pokazale u ovom susretu.

Trener KK Brod-a Kruno Rimac:

„Prvo bih čestitao gošćama iz Rijeke na zasluženoj pobjedi. Čestitke mojim curama na odličnom prvom poluvremenu gdje smo kroz odlične obrambene dionice radili probleme i držali utakmicu u rezultatskoj neizvjesnosti. Ulazak u treću četvrtinu nas je koštao rezultatskog minusa koji je na kraju i usmjerio utakmicu u korist Riječanki koje su na kraju zasluženo slavile .

Definitivno ulazak među 8 najboljih ekipa u Hrvatskoj je veliki uspjeh za naš klub pogotovo ako uzmemo u obzir da juniorsku ekipu čine kadetkinje , koje su pokazale danas da uz ozbiljan i kvalitetan rad nema straha za budućnost našeg kluba. Još jednom bi čestitao curama na vrlo dobroj utakmici i odličnom pristupu od prve minute“.

Rea Sudar KK Brod:

„Klub a i mi igračice  smo zadovoljne našim dosadašnjim uspjehom u ligi, dale smo sve od sebe za ovu utakmicu no manjak rotacije nas je doveo do takvog rezultata. Uzimamo u obzir da ove godine nismo imali ni jednu juniorsku igračicu na terenu tako da računamo na još bolji uspjeh idućih godina. Bila je jako dobra energija na terenu od svih igračica, puna volje, želje i agresivnosti. Ekipa uključujući trenere je unosila puno truda na treninge i to nam se isplatilo vrlo dobrom igrom na terenu“.

Odigrala si odličnu utakmicu, polako se vračaš u formu nakon utakmice

„Uložila sam puno truda u svoj oporavak nakon operacije, a ne bi to uspjela bez podrške i motivacije cijele ekipe i svih trenera. Trebalo mi je vremena da vratim osjećaj za igru, još uvijek nisam u toliko dobroj formi kao što sam bila prije ozlijede no to namjeravam što prije popraviti“.

Na kraju šteta što još uvijek nije dozvoljen ulaz gledateljima jer su jučer mogli gledati solidnu košarkašku predstavu. Nadamo se samo da će u budućnosti oni koji odlučuju i delegiraju suce za utakmicu voditi računa koga delegiraju, da bude što manje grešaka, jer jučer ih je bilo možda i previše.