Stalo nam je do Vaše privatnosti i do boljeg korisničkog iskustva. Budući da SB Online i njegovi partneri koriste kolačiće, dužni smo Vas na to upozoriti i zatražiti Vašu privolu. Više o kolačićima pročitajte ovdje: Pravila privatnosti. Pročitajte i Uvjete korištenja. Nastavkom korištenja ovih stranica, prihvaćate naša Pravila privatnosti i Uvjete korištenja.
Što su kolačići i zašto ih koristimo?
Kolačići su male računalne datoteke koje program šalje Vašem pregledniku. Služe nam da omogućimo korisnicima sigurno pretraživanje našeg sadržaja (zaštita od spama), sudjelovanje u anketama, komentiranje itd. Također, koristimo kolačiće naših partnera za vođenje statistike posjećenosti i prilagođeni prikaz oglasa. Naši kolačići su potpuno bezopasni za Vaš uređaj, možete ih lako obrisati u bilo kojem trenutku.
Ako prihvaćate naša Pravila privatnosti i Uvjete korištenja, kliknite "Prihvaćam" i nastavite uživati u sadržaju. Ako, pak, ne prihvaćate, onda nemojte koristiti ove stranice.
FOTO: Ilustracija
Pijete lijek za tlak, alergiju ili nesanicu? Ako vam u uputama piše da uz takav lijek ne biste trebali voziti, uskoro bi vas vaš liječnik mogao prijaviti policiji. Riječ je o izmjenama zakona kojim su nezadovoljni medicinari, a iz policije odgovaraju da će se tako spriječiti tragedije.
Kod doktora dođete po lijek, a privremeno možete ostati bez vozačke. Liječnici upozoravaju da bi do toga moglo doći ako Sabor izglasa izmjene Zakona o sigurnosti prometa na cestama. Liječnici bi u svoj centralni sustav unosili obavijest da pacijent pije lijek zbog kojeg ne bi smio upravljati vozilom.
"Bojimo se da će pacijenti odlaziti privatnicima, oni koji će si to moći priuštiti. A svi oni koji neće moći, neće se liječiti. To sigurno neće dobro djelovati niti na sigurnost cestovnog prometa", objasnila je reporterki Martini Bolšec Oblak za Dnevnik Nove TV Nataša Ban Toskić, predsjednica KOHOM-a.
Pravilnik s popisom dijagnoza, lijekova i trajanja zabrane Ministarstvo zdravstva tek će pripremiti. Ministar Božinović poručuje da policiju ne zanima nečija dijagnoza, cilj je spriječiti tragedije.
"I vi ste me pitali zašto je ta osoba koja je bila dan prije, recimo u jednom slučaju, otpuštena iz psihijatrijske bolnice, ali s ozbiljnom terapijom, zašto je ta osoba vozila. Ne može o tome odlučivati policijski službenik", naveo je ministar unutarnjih poslova Davor Božinović.
Za liječničku komoru nema dvojbe - obveza prijavljivanja MUP-u pacijenta koji je zbog lijeka ili bolesti privremeno nesposoban voziti napravit će štetu u odnosu liječnik-pacijent.
"Liječnici ne mogu biti dojavljivači i zloupotrijebiti povjerenje pacijenta i policiji prijavljivati promjenu zdravstvenog stanja", komentirala je Vikica Krolo, dopredsjednica HLK-a.
(Izvor: Dnevnik.hr)