SB Online
Promjena teme
Prijava
Pretraži SB Online

Oni su nada našega grada

SB Online | Oni su nada našega grada SB Online | Oni su nada našega grada

PRIJE 2 GODINE
TEKST: Vanja Krnić

Prilagodba teksta ▼
KONTRAST
VELIČINA SLOVA
RAZMAK IZMEĐU SLOVA
RAZMAK IZMEĐU RIJEČI
PRORED

Dok se učenici djelatnici, roditelji nadaju da će napokon  dobiti elementarno pravo zajamčeno i samim Ustavom na školovanje običnu zgradu škole potraga za odgovorom kad će početi izgradnja iste traje i traje.

Nažalost svi šute sad nisu u potrebi , nije predizborna kampanja. Što da se dogodi potres što bi bilo sa školom Milan Amruš. Crnilo raznih političkih obećanja u raspadajućoj školi miču upravo oni koji čekaju školu od proaktivnosti djelatnika, ravnateljice. Ulaskom na stranice društvenih mreža navedene obećane raspadajuće škole dolazite do svjetla, koje u ovoj tami kreiraju oni sami.

Nada našeg grada

Svaki  put i to ne godinama već desetljećima idući pored škole Milan Amruš pitam se kad će više nova škola? Na svakoj objavi Facebook stranice škole oni su nasmijani i daruju nam optimizam i smiješak kojeg sve manje ima u ovom gradu i društvu. Ušavši u njihov svijet otkrio sam da  čekajući novu školu oni obilaze radio postaje, posjećuju njih razni gosti, ali i educiraju se.  Rade Erasmus projekte i misle i na našu zelenu budućnost već kad naše društvo i zajednica stalno prolongira ono što im de jure pripada novu školu. Video Mala škola veliko srce doslovno mi  tjera suze na desno oko, jer mi lijevo ne radi. „Nadu nikad ne gubi“ poruka je svake objave i čina. Život samo je jedan, svaki korak je vrijedan taj refren znam iz osobnog iskustva, kao i da nikad nije kasno. Svatko s imalo srca tko ima bar malo moći odlučivanja samo  da pogleda što sve kreativci u toj školi rade trebao bi se nakon  pogleda par objava pogledati u ogledalo i zaključiti da su djeca s teškoćama u razvoju njihovi roditelji, djelatnici škole, ravnateljica istinski heroji koji nama daruju smiješak i optimizam.

Dok  se grade razne potrebite ili ne tribine, parkirališta, planiraju vrtići u prostorima ne predviđenim za to. Milan Amruš živi doslovno u  raspadajućem prostoru  velike vrijednosti u vlasništvu našeg grada. Dok se planiraju novi vrtići, parkirališta, stadioni ili ne znam što već Nade našeg grada imaju

Dane Erazmusa

Samo kliknuti na društvenu mrežu opp., facebook  OŠ Milan Amruš i  Zagarantiran Vam je smiješak i spoznaja da svi možemo puno bolje i drugačije.

#ErasmusDays obilježavaju su 13., 14. i 15. listopada 2022. godine. To je prigodna godišnja proslava programa Erasmus+, najvećeg programa Europske unije namijenjenog obrazovanju, osposobljavanju, mladima i sportu, tijekom koje korisnici programa održavaju razna događanja kako bi predstavili iskustva i rezultate projekata ili pak proveli dio projektnih aktivnosti. Učenici naše škole sudjelovat će u aktivnostima od kojih su neke dio školskog Erasmus+ projekta “Zazelenimo našu školu”. Riječ je o “zelenim” aktivnostima koje želimo predstaviti javnosti: sadnja lukovica, rasađivanje postojećeg sobnog bilja, čišćenje školskog dvorišta, čišćenje školskog kamenjara, izrada hranilica za ptice od recikliranih tetrapaka za mlijeko i dr. ;  u potpisu Ivana  Murat .

Škola je uključena u akciji spašavanja Zemlje, 

FEE (Zaklada za odgoj i obrazovanje za okoliš) u suradnji s organizacijom The World Relay Ltd te zemljama članicama Zaklade, uključujući i Hrvatsku, organizira non-stop štafetu nazvanu Running Out of Time.

 Running Out of Time je trka duga 7,000 km koja kreće iz Glasgowa (Škotska), koji je bio domaćin COP26 u 2021. godini, a završava u Sharm El-Sheikhu (Egipat) gdje će se održati COP27 u studenom 2022. godine. Trkom će se prenijeti štafeta palica u kojoj će biti poruke naših budućih lidera - djece i mladih za današnje čelnike.

Trka kreće u listopadu 2022. i prolazi kroz 18 zemalja, uključujući i Hrvatsku. Trajati će 36 dana bez prestanka i bit će najduža non-stop štafetna utrka koja je ikad održana. Završetak u Sharm El-Sheikhu predviđen je za sam početak COP27.

  Cijelu štafetu pratit će filmska ekipa koja će snimati dokumentarni film o ovom pothvatu kao i o osjetljivim prirodnim područjima, te aktivnostima raznih dionika radi očuvanja tih područja na trasi kroz koju prolazi trka.

U Hrvatskoj je predviđeno 30-ak točaka predaje štafetne palice, što znači da će trasa kroz Hrvatsku biti duga oko 300 km i da će se svakih 10 km izmjenjivati trkači i predavati štafetna palica. Na mjestima predaje palice filmska ekipa snimat će sva događanja, pa tako i projekte i aktivnosti koji će biti predstavljeni na tom mjestu.

„Mjesto predaje štafete u Slavonskom Brodu je školsko igralište naše škole gdje će 20. 10. (četvrtak) točno u 11:40 biti primopredaja štafete i kratko predstavljanje projekata“ ; ljubazno su dali informacije iz škole. Naravno 20 .10., ako ste u mogućnosti dođimo i podržimo djecu, roditelje i djelatnike u kreativnosti i radu vrijednom divljenja.

Naravno uđite u svijet gdje stanuje osmijeh koji nije umjetan, nego je darovan upravo svima nama.  Podržimo ih koliko možemo. Hvala im.


Ocijenite članak

Prijavite se da možete ocijeniti ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

Prijavite se da možete komentirati ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

Vezane teme: