Stalo nam je do Vaše privatnosti i do boljeg korisničkog iskustva. Budući da SB Online i njegovi partneri koriste kolačiće, dužni smo Vas na to upozoriti i zatražiti Vašu privolu. Više o kolačićima pročitajte ovdje: Pravila privatnosti. Pročitajte i Uvjete korištenja. Nastavkom korištenja ovih stranica, prihvaćate naša Pravila privatnosti i Uvjete korištenja.
Što su kolačići i zašto ih koristimo?
Kolačići su male računalne datoteke koje program šalje Vašem pregledniku. Služe nam da omogućimo korisnicima sigurno pretraživanje našeg sadržaja (zaštita od spama), sudjelovanje u anketama, komentiranje itd. Također, koristimo kolačiće naših partnera za vođenje statistike posjećenosti i prilagođeni prikaz oglasa. Naši kolačići su potpuno bezopasni za Vaš uređaj, možete ih lako obrisati u bilo kojem trenutku.
Ako prihvaćate naša Pravila privatnosti i Uvjete korištenja, kliknite "Prihvaćam" i nastavite uživati u sadržaju. Ako, pak, ne prihvaćate, onda nemojte koristiti ove stranice.
9.3.2022. | 09:11
Andrea Lužanac
Pregleda: 3620
FOTO: jutarnji.hr
Od danas Hrvati na benzinskim pumpama za litru goriva izdvajaju nešto više novca nego proteklih dana. Naime, od danas litra benzina u Hrvatskoj košta 12,19 kuna, litra dizela 12,53 kuna i litra plavog dizela stoji 8,04 kune.
Oni građani koji žive blizu graničnih prijelaza rado se upute po gorivo u susjedstvo, a to su učinili i neki stanovnici koji žive nedaleko od Mađarske granice. Naime, nekoliko domaćih potrošača ostalo je šokirano kada su na Ininoj benzinskoj pumpi odmah iza graničnog prijelaza Goričan, vidjeli kako je ondje cijena za litru dizela 9,41 kunu.
Radi li se doista o Ininoj benzinskoj pumpi?
Jutarnji je doznao kako se zapravo uopće ne radi o benzinskoj pumpi koja se nalazi vlasništvu Ine. Naime, riječ je o benzinskoj pumpi koja se nalazi u vlasništvu MOL-a, ali je brendirana u Inine boje, što je bio poslovni dogovor iz prve polovice dvijetisućitih godina, kad je MOL preuzimao Inu.
Premijer Viktor Orbana, zamrznuo je cijene goriva te mnoge druge prehrambene namirnice, energije i kamate na hipotekarne kredite. Pa je se tako cijena benzina u Mađarskoj našla na 9,17 kuna, a što je daleko manje nego u Hrvatskoj.
S obzirom da su cijene goriva u Mađarskoj poprilično niske za razliku cijena u Hrvatskoj, ne čudi činjenica da se mnogi stanovnici odluče poteći čak do Mađarske po gorivo.