|
|
USPJEŠAN Vladin Projekt Slavonija, milijarde da ljudi pobjegnu, samo naprijed Plenky!
|
|
15.1.2022. 17:15 | Luka Safundžić PREGLEDA: 2065
|
Svi mediji zadnjih sati, pišu o prvim rezultatima Popisa stanovništva 2021. Prema Istima Hrvatska je u zadnjih 10 godina ostala bez 396.360 ljudi.
"Po županijama najmanji pad je u Zagrebu, slijedi Dubrovačko-neretvanska pa Zadarska županija. Najveći pad bilježi Vukovarsko-srijemska, broj je smanjen za više od 19%, zatim je Sisačko-moslavačka županija te Brodsko posavska s padom za 17.53%", kazala je na predstavljanju rezultata šefica Državnog zavoda za statistiku Lidija Brković.
Pojednostavimo, što se tiče županija, od tri u kojima je zabilježen najveći pad, dvije su slavonske.
Uspješni projekt Slavonija, Baranja, Srijem
Projektom Slavonija obuhvaćene su Brodsko-posavska županija (pad broja stanovnika za 17.53%), Osječko- baranjska županija (pad broja stanovnika za 14,93%), Vukovarsko-srijemska (pad broja stanovnika za (19,54%), Požeško-slavonska županija (pad broja stanovnika za 17,45%), Virovitičko-podravska županija (pad broja stanovnika za 16,71%).
Vlada Republike Hrvatske pokrenula je 2016. godine projekt "za spas Slavonije", naziva Projekt Slavonija, Baranja i Srijem. Projekt je vrijedan 18,75 milijardi kuna.
"Kroz pet godina na svim dosadašnjim sjednicama Savjeta poslali smo jasnu poruku koliko je Slavonija važna za našu Vladu i koliko je budućnost i razvoj Slavonije važan za Hrvatsku", poručio je premijer Plenković u studenom prošle godine na 12. sjednici Savjeta za Slavoniju, Baranju, i Srijem.
Činjenica da je pet slavonskih županija, u zadnjih 10 godina ostalo bez 136.217 ljudi, govori o tome koliko je Projekt Slavonija, Baranja i Srijem ozbiljan, te koliko je Vladi RH Slavonija zaista važna.
Dodajmo ovome kako su razni mediji, prijašnjih godina, pisali o tome kako se novcem iz genijalnog Projekta Slavonija Baranja i Srijem kupuju i adaptiraju hoteli na Rabu, prave vinarije tajkunima i bivšim ministrima.
Za kraj ćemo reći kako je premijer Plenković u prosincu prošle godine u Varaždinu potpisao Razvojni sporazum za područje sjeverozapadne Hrvatske, koji je prema riječima premijera, inspiriran sličnim projektima koji se odnose na Slavoniju, Baranju i Srijem. Vjerujemo kako će i tamo biti novih vinarija, ili pokoji novi hotel u Dalmaciji.
|
|
|
Tagovi: projekt slavonija, baranja, srijem, Vlada, popis stanovništva
*Komentari se objavljuju u realnom vremenu i SB Online ne može biti odgovoran za ono što korisnici objave. Zabranjeno je vrijeđanje i klevetanje. Takvi će komentari biti obrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.
|
|
|
|
|
|
To je taj čuveni HDZ-ov plan za spas Slavonije. Otkaz dobila 172 radnika Orljave, gubitaša koji je za državu šivao košulje
|
|
|
Projekt trebao spriječiti iseljavanje, a milijune povukli ʺlokalni šerifiʺ, njihovi partneri, donatori, kumovi...
|
|
|
Premijer se u Vukovaru hvali projektom za spas Slavonije. To je ono iz čega si HDZ-ovi tajkuni obnavljaju hotele po Jadranu
|
|
|
|
Pijan vozio Sl. Brodo. Policija objavila detalje
|
|
|
Pobjegao s mjesta prometne nesreće?
|
|
|
ʼKćerkaʼ je prevarila za nekoliko tisuća eura. Na slučaju radi brodska policija
|
|
|
UHITILI VIŠE OSOBA: Velika akcija Uskoka i policije. Hvala Bogu nisu kod nas...
|
|
|
ROTARY NAGRADIO UČENIKE: Ovo su njihova imena
|
|
|
Brodski policajci u Crnoj Gori osvojili treće mjesto
|
|
|
U SRIJEDU: Evo kako jeftino do bicikla
|
|
|
Brodska škola proslavila svoj dan
|
|
|
DIJELOM BROĐANIN: Sinoć se ovaj mladić ʼokrunioʼ još jednom titulom
|
|
|
Čudo u Slav. Brodu, baka Matija u 101. krenula u školu. Zvala me je Zlatni čovjek
|
|
|